Márciusban érkezik Magyarországra az EP tényfeltáró delegációja
Májusban pedig az oktatási és kulturális szakbizottság képviselői érkeznek, akik a színháztörvényre és a NAT körüli vitákra is kíváncsiak lesznek.
Májusban pedig az oktatási és kulturális szakbizottság képviselői érkeznek, akik a színháztörvényre és a NAT körüli vitákra is kíváncsiak lesznek.
A levélírók között van Manfred Weber is, az Európai Néppárt frakcióvezetője.
Sassoli határozottan támogatja, hogy az uniós pénzek kifizetését a jogállamiság kritériumainak betartásához kössék.
Manfred Weber szerint minél hamarabb az Európai tanács napirendjére kellene venni a magyar és a lengyel hetes cikkely szerinti eljárás ügyét.
A Fidesz EP-képviselője szerint ahhoz, hogy az ellenzék szája íze szerint legyenek a dolgok, meg kell nyerni egy választást.
Az uniós döntéshozók több mint egy évtizede próbálnak nyomást gyakorolni a telefongyártókra, hogy eszközeiket egységes töltőtípussal lássák el. Az ügyben most újabb előrelépés történt.
Nem volt más választása az Európai Néppártnak, mint hogy meghosszabbítja a Fidesz felfüggesztését, máskülönben a szakítást kockáztatja. A hvg.hu által megkérdezett néppárti képviselők megosztottak a kérdésben: van, aki szerint itt az ideje végleg kirúgni a magyar kormánypártot, mások szerint belülről könnyebb őket kontrollálni. Egy dologban azonban mindenki egyetértett: minél előbb megoldást kell találni arra a problémára, amit úgy hívnak: Orbán Viktor.
A képviselők összekapaszkodva énekelték el az Auld Lang Syne-t.
Jóváhagyta az EP is a Brexit-megállapodást.
Kicsivel több, mint húsz esztendővel ezelőtt valóban óriási világbotrány tört ki, amikor 1999. október 3-án megalakult az első olyan európai kormány, amelyben először vettek részt – és itt tekintsünk el az elaggott portugáliai és spanyolországi ófasiszta rezsimektől – a háború óta a modern neonácik.
A volt igazságügyi miniszter az egyéves szabadságán túli szabadnap után kapott pénzt, ami a polgármesterekkel ellentétben az állami vezetőknél elméletileg nem lehetséges.
A Fidesz alelnöke szerint itt az ideje új szövetségeseket keresni.
Hatalmas többséggel elfogadták a módosítót is, ami az uniós pénzek felhasználását a jogállam tiszteletben tartásához kötné. A határozatot az Európai Néppárt képviselői is támogatták.
Csúcsosodni látszik a Fidesz és az Európai Néppárt konfliktusa – ez megmutatkozik a két fél kommunikációjában is –, a vita odáig fajult, hogy a Néppárt képviselői is megszavazták a Magyarország elleni hetes cikkelyről szóló határozattervezetet. Már nincs messze a végjáték, a kérdés csak az: ki borítja a végén az asztalt.
Az Európai Bizottság és az Európai Néppárt képviselői is határozottan kiálltak a jogállamiság mellett a plenáris ülésen.
Az Európai Néppárt frakcióvezetője szerint aki közéjük akar tartozni, annak tiszteletben kell tartania az értékeiket.
A Momentum politikusa az egyetlen magyar a húszfős listáról.
Egyre valószínűbb, hogy a Fidesz a konzervatív pártcsaládhoz csatlakozik az Európai Parlamentben, ott viszont a lengyelek mellett csak a másodhegedűs szerepe juthat nekik. Nincs azon mit csodálkozni, hogy már a teljes európai pártrendszer megreformálásáról beszél.